Střelice – náboženská obec

Pastorační list v nouzovém stavu – říjen 2020

Milé sestry a milí bratři z rodiny církve!

Proticovidová opatření naší vlády nás opět nutí stáhnout se do bezpečí svých domovů. Posílám vám tedy adekvátní aktualizaci dění v naší náboženské obci:

Od středy 14. října 2020do úterý 3. listopadu2020 jsou všechny naše společné akce omezeny počtem 6 účastníků včetně faráře, či vedoucího. Z těchto 6 lidí si společně může zazpívat pouze 5 účastníků (viz příloha nařízení vlády).

Z tohoto důvodu se do dovolání ruší  naše bohoslužby jak ve Střelicích tak v Pršticích.

Biblická hodina vzhledem k nižšímu počtu účastníků může po domluvě se zájemci proběhnout.

Bohoslužby můžete také sladovat přes internet.

Z chrámu Spasitele v Židenicích se budou bohoslužby vysílat takto:

18. a 25.10. bohoslužba s alternativní liturgií z modlitebny, vysílána přes Youtube od 14 hod. Aktuální adresa bude zveřejně na webu: husitezidenice.cz. Adresu mohu rozesílat i mailem. V tom případě, mi dejte vědět, že o tuto službu máte zájem!

1.11. Vzpomínková bohoslužba s Farského liturgií a preludii z kostela. Vysílána přes Youtube od 14 hod.

Je možné také sledovat online bohoslužby s bratrem biskupem Jurajem Dovalou  od 9.30h na: https://www.facebook.com/husuvsborhodonin, nebo pozdějina youtub: https://www.youtube.com/user/alexijka/videos?view_as=subscriber

Moji milí, kéž nás všechny Bůh vede a sílí, kéž nám dá vyrovnanou mysl, pokojné srdce. Kéž posiluje naši naději a my kéž stále vnímáme jeho láskyplnou blízkost!

Ve víře a lásce

Anna Štěpánková, farářka

Náboženská obec Církve československé husitské ve Střelicích u Brna (NO CČSH) Střelice, Úvoz 1, 66447 Střelice
Farářka-diecézní zmocněnec pro náboženskou obec:
Mgr. Anna Štěpánková
tel.:771158124, ccsh.zidenice@seznam.cz
číslo účtu: 186738037/0300
BOHOSLUŽBY
Střelicekaple ve Sborovém domě Zerav v 10.30 hod. Každá druhá neděle v měsíci

Pršticeekumenická kaple 10.30 hod. Každá čtvrtá neděle v měsíci

BIBLICKÁ HODINA
Střelice – 4.čtvrtek v měsíci v 15 hod.
ÚŘEDNÍ HODINY
Střelice – 4. čtvrtek v měsíci v 16-17 hod.
DALŠÍ NABÍDKY A OZNÁMENÍ
Bohoslužba v domácnosti- pro nemocné či méně pohyblivé . V domácnosti je také možné přijmout svátost Večeře Páně, či svátost útěchy nemocných nebo si prostě jen popovídat a společně se pomodlit. Nebojte se zavolat a domluvit si termín návštěvy.
Svatba, křest a pohřeb jsou obřady, které nabízíme i těm, kteří nejsou členy církve a mohou se konat kdekoliv. Pro domluvu volejte na výše uvedená čísla.
Doporučená výše ročního církevního příspěvku činí  500,- Kč. Příspěvek můžete uhradit osobně při kterémkoliv setkání na faře či v domácnosti, nebo převodem z účtu.
V únoru 2019. začala rozsáhlá a náročná přestavba našeho sborového domu ve Střelicích. Za pomoci fondů EU zde vznikl dům s 8 sociálními byty. Byty byly zkolaudovány v dubnu roku 2020. Rádi bychom ubytování v tomto domě nabídli prvořadě lidem z církve. Sociální byty se poskytují na dobu určitou(2-4 roky) a jsou určeny pro lidi v bytové nouzi, kteří nevlastní žádnou nemovitost a mají stálý, ale nevelký příjem.
 
 
 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.