Střelice – náboženská obec

BOHOSLUŽBY
14.6. 2020 10.30 hod. První  bohoslužba v nové kapli ve Střelicích-Úvoz 1.
28.6. 2020 10.30 hod. Bohoslužba se vzpomínkou ekumenické kapli v Pršticích.
 
Bohoslužby se dále budou konat 2. neděli ve Střelicích a 4. neděli v měsíci v Pršticích.
 


Zprávy z obce: Po dobu rekonstrukce sborového domu ve Střelicích se naše bohoslužby stále konají pouze v v ekumenické kapli v Pršticích. Je však možné také uspořádat bohoslužbu v domácnosti. V domácnosti je také možné přijmout svátost Večeře Páně, či svátost útěchy nemocných nebo si prostě jen popovídat a společně se pomodlit. Nebojte se zavolat a domluvit si termín návštěvy. Svatba, křest a pohřeb jsou obřady, které nabízíme i těm, kteří nejsou členy církve a mohou se konat kdekoliv. Pro domluvu volejte na výše uvedená čísla. Děkujeme, za vaši finanční podporu projevenou platbou církevních příspěvků. Doporučená výše ročního církevního příspěvku činí stále 500,- Kč. Příspěvek můžete uhradit osobně při kterémkoliv setkání na faře či v domácnosti, nebo převodem z účtu. Číslo účtu je v hlavičce listu.

UPOZORŇUJEME že od nového roku budeme dopisy a gratulace posílat pouze těm, kteří se účastní aktivního života církve, či jej finančně podporují. Všechny potřebné informace je však možné získat na webových stránkách: husitezidenice.cz nebo ccshbrno.cz

V únoru t.r. začala rozsáhlá a náročná přestavba našeho sborového domu ve Střelicích. Za pomoci fondů EU zde vzniká dům s 8 sociálními byty. Byty by měli být k předání v dubnu roku 2020. Rádi bychom ubytování v tomto domě nabídli prvořadě lidem z církve. Sociální byty se poskytují na dobu určitou(2-4 roky) a jsou určeny pro lidi v bytové nouzi, kteří nevlastní žádnou nemovitost a mají stálý, ale nevelký příjem. Bližší informace viz výše uvedená čísla.

Radostné Vánoce a Boží pomoc a požehnání v roce 2020

Vám přeje a na setkání se těší

Anna Štěpánková , farářka

 

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.